V duelu s ostravskými mladíky padl pouze jeden gól

V týdnu se fotbalisté 1.BFK střetli s mladým celkem ostravského Baníku U18. Šlo v pořadí již o třetí přípravné střetnutí. Jedinou branku zápasu vstřelili domácí v prvním poločase a postaral se o ní Jimy Perrette. „Zápas se mě líbil. Domácí byli v úvodních dvaceti minutách lepší a zaslouženě se dostali do vedení. Kluci byli běhaví a my měli trochu problém s jejich rychlostí a kombinační hrou. Potom se však hra změnila, přidali jsme více na důrazu a dokonce se nám podařilo vyrovnat Soukupem. Podle mého to byl naprosto regulérní gól, rozhodčí ale bohužel před ním viděl faul od Varyho, takže tu branku neuznal,“ mrzelo frýdlantského trenéra Radima Wozniaka. „Je to určitě škoda, jelikož ten zápas se pak mohl odvíjet jinak. Hlavně by to bylo příjemnější, jelikož kluci viděli, že na Baník mají. Měli jsme tam i další šance, jenže s tím se my teď hodně trápíme. Tu finální, ale i tu předfinální fázi, řešíme prostě špatně. Ale jak jsem už několikrát řekl, pořád je to příprava. Tým postupně nabírá kondici a my, jako trenéři, koukáme také i na jiné stránky. Každopádně na té koncovce budeme muset zapracovat, protože jinak nás to bude srážet dolů,“ dodal Wozniak.

Po změně stran se náš celek snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat, domácí mladíci nám ale vyrovnání nedovolili. „Druhá polovina zápasu byla vyrovnaná, moc šancí ale na obou stranách už nebylo. Hrálo se ovšem stále nahoru dolů,“ zdůraznil kouč 1.BFK. Trenéři do hry nasadili i mladé hráče Šustaie s Papíkem. „U něj uvidíme, zda bude s námi nadále pokračovat,“ řekl na adresu druhého jmenovaného, který na podzim hostoval v Dobraticích, trenér Wozniak.

Jednu velkou šanci, kdy se míč nějaký zázrakem odrazil před brankovou čarou, jsme ve druhé půli neproměnili. „Myslíme si, že ta remíza by tomuto střetnutí i slušela,“ podotkl Wozniak. „Každopádně v naší hře vidím určitý posun. Během podzimu ten tým dostával spoustu branek. Jsem rád, že to kluci pochopili a víme, že jedině zápasy s nulou vzadu můžeme pak vyhrávat. Za mě tedy dobré utkání, dobrá prověrka proti mladým a běhavým klukům. Teď budou mít hráči krátké volno, ale už v pondělí na to znovu vlítneme a budeme se připravovat na další zápas, který odehrajeme proti přednímu celku třetí ligy z Hlučína,“ uzavřel Radim Wozniak.

Duel s Hlučínem se odehraje v sobotu 3. února od 10 hodin na ostravských Bazalech.

FC BANÍK OSTRAVA U18 – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  1:0 (1:0)
Branka: Perrette.
Baník U18: Moučka (46. Bitta) – Němčík, Raběčný (70. Krejčí), Krejčí (46. Staněk), Keňo – Prepsl (82. Glamoš), Kyselý (75. Podhorný), Podhorný (57. Koutný), Glamoš – Hanák, Perrette. Trenér: Radek Slončík.
Frýdlant: Prepsl – Literák (46. Šafner), Blahuta, Škorík (46. Mikulenka), Hajnoš (70. Střižík) – Varadi (60. Šustai), Juříček, Krčmařík, Kuzník (80. Thimel), Svatonský (60. Papík) – Soukup (60. Žondra). Trenér: Radim Wozniak.

 

Naši partneři