Přípravné období jsme zahájili s béčkem Karviné

Na úvod přípravy na novou sezonu jsme si zajeli do nedaleké Karviné, kde nám bylo na stadionu Bažantnice protivníkem béčko ligové Karviné. Jedná se o soupeře, se kterým se dvakrát potkáme v soutěži, mladíci Karviné si totiž vybojovali postup do MSFL.

Lepší vstup do zápasu měli naši fotbalisté. Ti se ujali vedení již po čtyřech minutách hry, kdy dlouhý nákop Blahuty vyrazil domácí brankář pouze k Šafnerovi, který příliš nerozmýšlel a povedeným lobem poslal míč do opuštěné domácí svatyně – 0:1. Osm minut před přestávkou jsme šli dokonce do dvoubrankového náskoku. Kedroň využil zaváhání karvinské defenzívy a následnou ranou nedal Mrózkovi šanci – 0:2.

Po změně stran přišel skvělý obrat soupeře. Nám sklapla pověstná Csaplárova past, kdy jsme dvoubrankové vedení nakonec udržet nedokázali. Karvinou do zápasu dostala křižná střela střídajícího Jurgy, to běžela 66. minuta. Deset minut před koncem zápasu srovnával Kaňák a obrat zařídil v 86. minutě Molitorisz, který potrestal chybu v naší defenzívě.

„Zjednodušeně řečeno, dokud jsme mohli, tak jsme hráli dobře,“ začal s hodnocením prvního přípravného střetnutí frýdlantský trenér Martin Šrámek. „První půle byla z naší strany kvalitní, pak už to bylo o fyzičce, odpadli jsme. Přeci jen jsme šli do utkání po dvou trénincích. Noví hráči se předvedli dobře, je na čem určitě stavět,“ podotkl Šrámek.

„Kluky musím pochválit – nejen za otočení z 0:2 na 3:2, což se nestává tak často, ale hlavně za výkon ve druhé půli. Do ní jsme nasadili zkušenější hráče a na trávníku to bylo poznat. Přeci jen v úterý odehráli poločas za áčko proti Termalice a o den později šli znovu do zápasu. Vstřelili jsme pěkné góly, dokonce i ze střední vzdálenosti, po individuální akci a z brejku. Na to, že jsme teprve ve druhém týdnu přípravy a nabíráme fyzickou kondici, tak jsem nečekal, jak dobře se s tím hráči vypořádají. Kluky musím pochválit za přístup a celkové zvládnutí zápasu. Ale neděláme z toho žádné závěry, je to jen příprava,“ řekl k zápasu karvinský trenér Marek Bielan.

K dalšímu přípravnému utkání nastoupí naši hráči už teď v sobotu 15. července, kdy na domácím trávníku hostíme dorostenecký celek SFC Opava. Zápas má výkop naplánován na 10.30 hodin.

MFK Karviná B – 1.BFK Frýdlant n. O. 3:2 (0:2)
Branky: 66. Jurga, 80. Kaňák, 86. Molitorisz – 4. Šafner, 37. Kedroň.
Karviná B: Mrózek – Lyszczarczyk, Kauan, Skryhun, Marych – Motyčka, Okebe – Fukala, Brzóska, Molitorisz – Vinicius. Střídali: Trček, Jurčák, Stropek, Jurga, Kaňák. Trenér: Marek Bielan.
Frýdlant: ?? – Dedek (67. Varadi), Blahuta, Zogata, Hajnoš – Mikulenka (79. Juříček) – Byrtus (85. Kedroň), Šafner, Juříček (73. D. Somr), Hladík – Kedroň (67. Svatonský). Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.