Proti opavským mladíkům vítězně

Druhé přípravné utkání jsme odehráli tentokráte na domácím trávníku, kdy k nám zavítala opavská U18 s trenérem Petrem Zapalačem. Nám stále chyběla zkušená dvojice Prepsl – Literák, která se do tréninkového procesu připojí z kraje příštího týdne. No a jelikož situace kolem gólmanské dvojky ještě není vyřešena, pomohli jsme si mezi bílé tyče brankářem soupeře.

Vstup do zápasu nám vyšel zcela na jedničku. Už pár vteřin po výkopu vybídl Varadi ke skórování Kedroně, ten bohužel pálil těsně vedle opavské brány. O pár vteřin později jsme už přeci jen gól dali. Byrtus si navedl míč do středu hřiště a povedenou přízemní ranou trefil přesně vzdálenější kout soupeřovy branky – 1:0. Poté přišly chvíle Adama Varadiho, který se během sedmi minut octil třikrát ve slibné pozici. Škoda, že se Varymu střelecky dnes nevedelo. Až v 15. minutě se skóre na světelné tabuli opět posunulo. Hajnoš rozehrál rohový kop nakrátko se Šafnerem, ten mu míč vrátil a následná rána Hajnoše skončila u bližší tyče – 2:0.

Ve 28. minutě to bylo již rozdílem tří branek. To Byrtus nejprve vybídl k úniku Varadiho, ten pálil do brankáře, od kterého se míč odrazil k volnému Šafnerovi a pro něj už nebyl problém poslat míč do opuštěné branky opavských mladíků – 3:0. Deset minut před přestávkou to byl opět zkušený Varadi, který byl v úniku o chlup rychlejší než gólman soupeře, Vary si míč posunul na pravou nohu a následná střela již směřovala do prázdné branky hostů. Ještě než míč přešel brankovou čáru, tak jej stačil doběhnout Svatonský, takže čtvrtá trefa domácích byla připsána jemu – 4:0.

Ani po změně stran střelecký apetit náš celek neopustil. Krátce po změně stran totiž zvyšoval z otočky na 5:0 střídající Hladík. Šestou branku domácích zařídil v 55. minutě po individuální akci Hajnoš. Skóre zápasu pak uzavřel v 77. minutě Juříček, který se prosadil hlavou po rohovém kopu Hajnoše. V poslední minutě pak ještě napálil břevno Velička.

„Dnes jsme si zkusili opačný zápas, než tomu bylo v Karviné. Tentokráte jsme to museli být my, kdo měl útočit a být aktivní. Mladý tým Opavy určitě devadesát minut makal, jsem rád, že jsme se ale dokázali několikrát prosadit kombinačně. Některé šance jsme sice do zdárného konce nedotáhli, ale ono to tak u fotbalu prostě bývá. Naopak nám to ukázalo, že můžeme hrát kombinační fotbal, ale stále musíme ještě doladit tu fyzickou stránku. O tom to teď všechno bude, přeci jen do startu soutěže ještě pár dnů schází. Ve středu nás čeká poslední přátelák, pak už budeme hrát pohár a jdeme na to. Nějaké extrémní změny v kádru už nečekáme, věřím, že se na první mistrovské utkání dobře připravíme,“ řekl po utkání frýdlantský trenér Martin Šrámek.

Třetí přípravné střetnutí odehrajeme ve středu 19. července, kdy se od 17.15 hodin představíme u divizního nováčka z Vratimova.

1.BFK FRÝDLANT n. O. – SFC OPAVA U18  7:0 (4:0)
Branky: 15. a 55. Hajnoš, 1. Byrtus, 28. Šafner, 35. Svatonský, 51. Hladík, 77. Juříček. Rozhodčí: Podracký – Stankov, Závodný. Bez karet. Diváci. 60.
Frýdlant: ?? – Zogata, Dedek, Blahuta, Hajnoš – Svatonský (46. Hladík), Mikulenka (46. Juříček), Šafner (79. Mikulenka), Byrtus (60. Velička) – Varadi (46. D. Somr), Kedroň (73. Šustai). Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.