Přípravu ve Vratimově rozhodl gól v nastaveném čase

Další z přípravných utkání, které jsme tentokráte odehráli na umělé trávě ve Vratimově. Soupeřem nám byl domácí celek, hrající v Moravskoslezské divizi. „Zápas to byl pro mě, jako trenéra, hodně poučný. Kluky jsme před utkáním připravovali na to, že to bude na té menší umělce hlavně o soubojích, běhání a presinku. To vše se během zápasu i naplnilo,“ řekl na úvod hodnocení sobotního duelu trenér 1. BFK Radim Wozniak. „Bylo tam mnoho brejkových situací, zkrátka zápas o tom, jak se který ten tým dokáže poprat nejen s hřištěm, ale i míčem,“ dodal.

Dle konečného výsledku to sice vypadá, že se diváci nejspší během střetnutí nudili, opak však byl pravdou. „K vidění bylo opravdu velmi velké množství šancí, takže ten konečný výsledek tomu vůbec neodpovídá. Tady musím pochválit gólmany na obou stranách, opravdu zachytali fantasticky, ten domácí navíc ještě chytil penaltu,“ uznal Wozniak. „Každopádně i v poli bylo hodně dobrých výkonů, někteří kluci se ukázali ve velmi dobrém světle,“ zdůraznil frýdlantský trenér. „Jediné, co bych svému týmu vytknul, tak je neproměňování brankových příležitostí. V tom se nejen v přípravě, ale už delší dobu, trápíme. Máme na vylepšení však stále ještě čtrnáct dnů,“ věří ve zlepšení Wozniak. Ten tak znovu nemohl pro utkání počítat s kompletním kádrem. „Věřím, že se už do příštího zápasu uzdraví někdo z trojice Literák, Blahuta, Teplý. I dnes jsme tak dali šanci našim mláďatům. Jde vidět, že se kluci každým střetnutím zvedají, i dnes nepodali špatný výkon a určitě jsou kluci velkým příslibem do budoucna,“ zdůraznil kouč 1. BFK.

Před námi už je tak pouze generálka na jarní odvetnou část MSFL. V ní se střetneme s ambiciózním celkem z Hlubiny. Hrát by se mělo v sobotu 2. března, pouze čas a hřiště se ještě během týdne upřesní.

FC VRATIMOV – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  1:0 (0:0)
Branka: 93. Šeba.
Vratimov: Müller – Brezula (70. Murín), Schmutz, Novotný (70. Bajzath), Kavan (55. Klejnot) – Barták, Duda (50. Máša) – Maršál, Šeba, Wojatschke – Trmal. Trenér: Marek Lišaník.
Frýdlant: Thimel – Škorik (60. Svatonský), Střižík, Mikulenka, Hajnoš – Juříček, Šafner, Svatonský (46. Šustai) – Varadi (Stávek), Soukup (Papík), Kedroň. Trenér: Radim Wozniak.

Naši partneři