Starší žáci Frýdlantu mají za sebou pestrou zimní přípravu

Po zhodnocení zimní přípravy trenéry frýdlantských přípravek jsme si krátce popovídali také s trenérem kategorie starších žáků. A co nám jejich hlavní trenér Jaroslav Rozkydal prozradil?

Zimní příprava starších žáků začala hned v prvním týdnu nového roku a na počet přípravných zápasů byla opravdu velmi pestrá. Postupně jsme odehráli devět přípravných utkání, a to jak na domácí umělce, tak i v rámci zimního turnaje, který se konal na umělé trávě v Brušperku. Co se týče naší bilance, tak čtyřikrát jsme zvítězili a pětkrát prohráli.

V každém zápase nás bohužel provázely problémy v obranné fázi, dostávali jsme totiž hodně laciných branek. Na tuhle činnost se chceme dále zaměřit, včetně gólmanských tréninkových jednotek. V jarní fázi soutěže (kluci hrají v krajské soutěži, pozn. red.) bychom se chtěli umístit do pátého místa.

Za co musím kluky hlavně pochválit, tak to je účast nejen na samotných zápasech, ale také i na trénincích. Jejich docházka je opravdu velmi dobrá, a to nejen teď v zimě, myslím tím celoročně. Vzhledem k velkému počtu hráčů jsme pro jarní část soutěže poslali sedm kluků na výpomoc do okolních týmů, jako jsou Kozlovice, Metylovice a Ostravice. Jde hlavně o kluky narozené v roce 2010, kteří budou za starší žáky hrát i v příští sezoně. Náš záměr byl takový, aby tihle hráči byli dostatečně herně vytíženi a byli tak pro příští rok nachystáni bojovat za frýdlantský 1. BFK.

V přípravě se kluci porovnali s těmito celky: FK Frýdek-Místek U10, FK Staříč, na turnaji v Brušperku s Petřkovicemi, Příborem, Frenštátem pod Radhoštěm a Staříčí. Dále pak s Vřesinou, Hukvaldy a Starým Městem.

Naši partneři