Třetiligový kádr 1. BFK hlásí další změny

Mužský kádr Frýdlantu nad Ostravicí dozná před startem jarních odvet několika změn. O příchodu obránce Michala Střižíka jsme již na našem webu před pár dny informovali, nyní se pověnujeme dalším změnám, ke kterým v kádru třetiligového mužstva během zimy došlo.

Z hostování se do svých mateřských klubů vrátili obránci Sebastian Pejša a Josef Jiříček. Devatenáctiletý Pejša odehrál za Frýdlant všech sedmnáct podzimních duelů, jednou se dokonce zapsal i do střelecké listiny. Nyní mladý zadák bojuje o místo ve svém mateřském klubu SFC Opava. „Po konci uplynulé sezony jsem od klubu dostal nabídku, abych se herně postupně posunul ve třetí lize a jsem velice rád, že to mohlo být ve Frýdlantu, kde jsem nechyběl v žádném zápase. S vedením jsme byli dohodnuti, že v zimě dostanu prostor opět v áčku, kde bych velice rád zabojoval o to, abych se dostal do kádru Opavy pro jarní část sezony,“ řekl pro opavský web před časem Sebastian Pejša. To Josef Jiříček zamířil zpátky do přípravy rezervy ostravského Baníku. Nyní se Jiříček zotavuje po zranění a jarní část sezony stráví v ambiciózním divizním celku Havířova. Ve frýdlantském drese neuvidí fanoušci na jaře ani krajního záložníka Šimona Byrtuse, který přijal nabídku karvinské rezervy.  V klubu už nepůsobí ani Michal Hladík (psali jsme o tom více ZDE) a do Hlučína se vrátil mladý Lukáš Levčík.

A co příchody? Tak těch prozatím moc není. Z hostování v Dobraticích (I. A třída) se vrátil dvacetiletý záložník Tadeáš Papík. Z Prostějova by k nám na přestup mohl zamířit obránce Jarmil Blahuta, útočné řady byl měl posílit zase zkušený forvard Petr Soukup. Klub bude dále jednat o prodloužení hostování u Vojtěcha Hajnoše a Davida Kedroně. Z dorostu pak dostali v zimní přípravě Adam Šustai s Tomášem Stávkem.

Naši partneři