V duelu se Všechovicemi gól nepadl

V pořadí páté přípravné utkání mají za sebou frýdlantští fotbalisté, kteří se poměřili s divizními Všechovicemi. Střetnutí, které se odehrálo na umělém trávníku v Hranicích, skončilo nakonec bezbrankovou remízou.

Po utkání jsme poprosili o zhodnocení kouče 1. BFK Radima Wozniaka. „Musím říct, že jsme se na tento zápas nepřipravili hlavně po té mentální stránce. Nebylo to z naší strany totiž vydařené utkání, ba co víc, řekl bych, že to byl náš nejhorší zápas v přípravě. A to i přesto, že jsme některá utkání předtím prohráli. Beru to ale tak, že se v přípravě zápasy nejen vyhrávají, ale také i prohrávají. My se z takovýchto střetnutí musíme poučit. Viděl jsem tam nejen naše klady, ale také i zápory. A právě na těch negativních věcech musíme dál pracovat. Čekají nás stále ještě dvě přípravy, než vstoupíme do jara utkáním ve Frýdku-Místku,“ zdůraznil trenér Frýdlantu.

Toho potěšila uhraná nula vzadu. „Sami však víme a nemáme na očích růžové brýle, že v některých těch situacích soupeře jsme měli štěstí. Stějne, jako jsme na druhé straně mohli dát ty góly i my. Ta nula vzadu je však pro tým pozitivní,“ uznal Wozniak, kterého nadále trápí zranění některých hráčů frýdlantského kádru. „Pro utkání se Všechovicemi se k nám připojil další hráč z dorostu, a to Tomáš Stávek. Tihle mladí kluci se ukazují ve velmi dobrém světle, chce to jen čas, aby se v tom mužském fotbale ještě více adaptovali. Každopádně to ukazuje na fakt, že se trenér Jílek věnuje svému týu dorostenců opravdu dobře a já jsem rád, že ti kluci už pomalu nakukují do áčka, čímž mohou ukázat, že se s mládeží pracuje ve Frýdlantu opravdu dobře,“ zdůraznil Radim Wozniak. „Jsem spokojen, že kluci makají, někdy se zápas povede, někdy zkrátka ne. Chlapi ale ukázali charakter a morální stránku. S výsledkem jsem spokojen, s předvedenou hrou už nikoliv. Nebudeme se v tom ale víc piplat, jak jsem už řekl, každý ten zápas je jiný,“ dodal kouč Frýdlantu.

Další přípravné střetnutí čeká na frýdlantské áčko v sobotu 24. února, kdy se od 10.00 hodin představíme na umělé trávě ve Vratimově. Soupeřem nám bude domácí divizní celek.

FC TATRAN VŠECHOVICE – 1.BFK FRÝDLANT n. O.  0:0
Frýdlant: Prepsl – Střižík, Škorik, Mikulenka, Hajnoš – Juříček, Šafner – Papík, Varadi (60. Šustai), Kedroň – Soukup (60. T. Stávek). Trenér: Radim Wozniak.

Naši partneři