Euro 2016

O šampionátu

Turnaj

Turnaj

 

 

Fotogalerie ZDE

 

Videa ZDE

 

MISTROVSTVÍ EVROPY neprofesionálních týmů ve fotbale „BERGDORF-EM 2016″

Česká republika se ve dnech 2. 6. – 5. 6. 2016 zúčastnila fotbalového Mistrovství Evropy neprofesionálních týmů „Bergdorf EM-2016“. Českou republiku zde reprezentoval 1. BESKYDSKÝ FOTBALOVÝ KLUB z Frýdlantu nad Ostravicí jako jediný zástupce všech 4.200 našich klubů a naše mužstvo si přivezlo bronzové medaile. Mistrovství Evropy se konalo v alpském středisku Morzine ve Francii. V konkurenci silného Ruska s řadou bývalých hráčů CSKA Moskva nebo Zenitu Petrohrad, velmi kvalitních týmů Ukrajiny, Itálie nebo Belgie se jedná o obrovský úspěch! Poděkování patří skvělým fanouškům z Frýdlantu, kteří se starali o báječnou atmosféru. Ani špatné počasí a s tím související kvalita hřiště (hrálo se ve výšce 1.500 m.n.m.) nepřebije nádherné zážitky a úžasnou přátelskou atmosféru šampionátu. Jean Marie Pfaff – legenda Bayernu Mnichov a nejlepší gólman světa z roku 1987 s námi snídal ráno na našem hotelu, trenér mistrů světa Aimé Jacquet sledoval bedlivě snad všechny zápasy a trenérská legenda Santini ochotně poskytovala rozhovory televizním štábům. Za 2 EURA jsme celkem ve 12 zápasech ani jednou v základní hrací době neprohráli! Dokázali jsme vzdorovat některým velmi silným týmům, bojovali jsme se zraněními i těžkým terénem. Opět jsme se mohli opřít o jistotu v podobě gólmanské dvojce Jež-Polach, v obraně hrál zkušený Kubáň, dvojice mladíků Jandek a Pánek se stala pilířem defenzívy, v útoku se srdnatě pral nestárnoucí Myšinský. Důležité góly dal Michal Chlebek a i další hráči pokud nastoupili, nechali na hřišti vše. Ať to byl Žáček, A. Šigut, M. Šigut, Mandičák, Hlaváč, L. Chlebek, Křiva, Němec, nebo Střižík, všichni bojovali se lvíčkem na prsou. Škoda, že hrát nemohli zranění Ursini, Preči, Kavka nebo Prokeš. Také realizační tým odvedl skvělou práci. Asistent Robert Černý, vedoucí Zdeněk Gamrot a masér Jiří Pěgřim byli nedílnou součástí mančaftu.

A tak jsme se znovu i díky značné mediální pozornosti postarali o skvělou propagaci našeho města i Moravskoslezského kraje. Příští EURO – Bude za 4 roky ve Švýcarsku v nadmořské výšce 2060 metrů! Tady již ale nehrozí špatný terén, Švýcaři totiž postavili hřiště s umělým povrchem a nazvali jej „Otmar Hitzfeld aréna“. Bude Českou republiku reprezentovat opět 1. BFK Frýdlant? Uvidíme!

 

Oficiální webové stránky EURA: www.morzine2016.com a www.bergdorfem.com

 

Pořadatelé turnaje taky připravili celkový přehled zápasů a dalších kulturních akcí (ENG).

Oficiální zpravodaj EURO 2016.

Pravidla turnaje naleznete v tomto dokumentu (ENG).

Informace o předešlém mistrovství Evropy naleznete v sekci Vicemistři Evropy

O šampionátu

Česká republika se ve dnech 2. 6. – 5. 6. 2016 zúčastní fotbalového Mistrovství Evropy neprofesionálních týmů „Bergdorf EM-2016“. Českou republiku zde bude reprezentovat 1. BESKYDSKÝ FOTBALOVÝ KLUB z Frýdlantu nad Ostravicí jako jediný zástupce všech 4.200  našich klubů. 1. BFK Frýdlant n. O. obhajuje titul vicemistra Evropy z roku 2012. Podmínkou české účasti byla úspěšná …

Turnaj

 

Naši partneři